Сьогодні смартфони, що складаються, здебільшого стали форм-факторами книжкового типу та у вигляді телефонів-розкладачок. Але інженери не полишають надій випустити пристрої, екрани яких будуть згортатись у сувій або скручуватись довкола зап'ястя. Motorola вже показувала щось подібне у 2016 році, але цього разу все виглядає значно краще.

Дивіться також Майбутні флагмани Samsung назвали "найрозумнішими смартфонами зі штучним інтелектом"

Бачення Motorola

У концепті використовується Full HD+ pOLED-дисплей, який можна згинати. Він здатний набувати форм різного ступеню згинання, стаючи підставкою сам собі. Адаптивний дисплей може використовуватися для носіння на зап'ясті або в декількох режимах підставки, підкреслили в Motorola. У розгорнутому положенні 6,9-дюймового екрана доступна повноцінна Android-оболонка, тоді як у зігнутому в режимі 4,6-дюймового дисплея працюватиме компактніша версія Android.

Різні варіанти використання гнучкого смартфона від Motorola: відео

Варто зазначити, що смартфон огортається довкола руки не повністю. Для того, щоб стати повноцінним браслетом, йому трохи не вистачає довжини. Імовірно, носити його таким чином буде неможливо, оскільки пристрій просто спадатиме. Задня панель, судячи з відео та зображень, огорнена чимось схожим на тканину. Імовірно, це дозволяє не лише зробити доторк до шкіри більш приємним, а й зменшити ковзання.

Телефон щедро набитий функціями штучного інтелекту

Motorola розповіла про генеративну модель, здатну працювати локально на пристрої, що забезпечує підвищену конфіденційність даних. З нею можна, наприклад, створювати персоналізовані шпалери на основі власних фотографій. У відеоролику, який показала компанія, актриса згинає телефон, щоб камера дивилась на неї, та фотографується на фронтальну камеру. Після цього ШІ аналізує її вбрання й генерує нові шпалери під колір одягу. Далі вона встановлює їх на робочий стіл і надягає смартфон на руку, таким чином доповнюючи свій стиль схожими патернами.

Персональний помічник MotoAI для ПК і смартфонів включає ШІ-модель із базою знань на пристрої, до якої вносяться шаблони та вподобання користувача — це згодом має робити роботу помічника більш динамічною, індивідуальною та корисною:

Концепція MotoAI – це інноваційний підхід до останньої тенденції в галузі ШІ з використанням великих мовних моделей (LLM). Користувачі можуть взаємодіяти зі своїм персональним [голосовим] помічником MotoAI, відповідаючи на питання, складаючи повідомлення, плануючи завдання і багато іншого.
Motorola також представила концептуальну модель з ШІ, яка розширює можливості інтегрованого в систему камер інструменту сканування документів Doc Scanner. Він покращує якість кінцевого зображення, роблячи документи якомога чіткішими і яснішими,
– каже компанія.

Система AI Text Summarization дозволяє скорочувати довгі публікації, чати, листи або звіти до ключових тез для спрощення сприйняття великого потоку інформації. А концепція Motorola Privacy Content Obfuscation за допомогою ШІ здатна розмивати на скриншотах області, які містять імена і фото профілів користувачів.