Це рішення було прийнято у той час, коли і NASA, і "Роскосмос", так зване російське космічне агентство, окреслили свої часові рамки для завершення операцій на МКС. Спочатку "Роскосмос" планував завершити свою діяльність на МКС до 2028 року, тоді як NASA і його міжнародні партнери встановили цільову дату – 2030 рік.

Читайте на сайті Сонячний вітрильник досягне Марса за рекордні 26 днів, це може здійснити революцію в подорожах

Що потрібно NASA для зведення МКС з орбіти

В офіційній заяві NASA наголосило на необхідності створення більш надійних можливостей для відповідального зведення з орбіти МКС. Агентство оголосило тендер на розробку спеціалізованого космічного корабля, відомого під назвою U.S. Deorbit Vehicle (USDV). Корабель USDV відіграватиме ключову роль у безпечному виведенні МКС на контрольоване повернення в атмосферу Землі.

  • Запрошення до участі в тендері надає потенційним учасникам можливість запропонувати як модифікацію існуючого транспортного засобу, так і абсолютно новий проєкт корабля USDV.
  • Обраний підрядник отримає контракт з фіксованою ціною, що охоплює повний життєвий цикл космічного апарату, включаючи проєктування, розробку, випробування і оцінку, а також будівництво і розгортання.
  • Враховуючи критично важливий характер місії, NASA наголошує на важливості високої надійності та захисту від системних збоїв при проектуванні космічного апарату.

Дивіться також На супутнику Юпітера підтвердили важливий біомаркер і навіть знайшли його джерело

Зацікавлені сторони мають час до 17 листопада 2023 року, щоб подати свої пропозиції у відповідь на запит. Рішення NASA використовувати для виведення МКС космічний корабель американського виробництва відображає прагнення агентства гарантувати безпечне й відповідальне завершення своєї участі в експлуатації космічної станції без участі Росії.