З чого все почалося

Витоки цього розслідування можна простежити ще з 2022 року, коли американський Конгрес доручив NASA створити незалежну групу експертів, яка мала б удосконалити методи збору та аналізу даних, пов'язаних з НЛО. Ця ініціатива була викликана низкою доповідей Пентагону, які підживлювали спекуляції щодо потенційних позаземних візитів на Землю.

Дивіться також Чи розпізнав би Джеймс Вебб цивілізацію на Землі, якби вона була далекою екзопланетою?

Головний висновок звіту, представленого директором NASA Біллом Нельсоном, полягає в тому, що, хоча багато чого залишається невідомим про НЛО, немає жодних доказів, які б вказували на його позаземне походження. Нельсон заявив:

Ми не знаємо, що це за НАФ. Іншими словами, NASA не може остаточно визначити природу або походження загадкових явищ, що спостерігаються, але ми не маємо однозначних доказів, що ці об'єкти чи явища мають позаземне походження.

Одним з важливих аспектів звіту було включення візуальних доказів, які містили зображення різних аномальних явищ, як ідентифікованих, так і неідентифікованих. Серед цих документів було одне відео, на якому зображено кулястий об'єкт у польоті без жодних видимих двигунів.


Об'єкт на відео у вигляді кулі / Фото NASA

Все не те чим здається

Хоча звіт не дає переконливого пояснення непізнаним об'єктам, які часто спостерігають і описують американські військовослужбовці, він пропонує важливі рекомендації щодо покращення збору даних у майбутньому.

У звіті висвітлюються значні перешкоди в аналізі даних БПЛА, згадуються такі проблеми, як калібрування датчиків, відсутність різних типів вимірювань, відсутність метаданих датчиків і необроблених даних. Він підкреслює необхідність комплексних, скоординованих зусиль за участю NASA та інших урядових установ для систематичного вирішення цієї загадки.

За словами Білла Нельсона, зустрічі з НЛО, як правило, короткочасні і непередбачувані, що ускладнює їх наукове вивчення. Попри численні достовірні свідчення очевидців, брак конкретних даних заважає оцінити потенційну загрозу, яку ці явища становлять для національної повітряної безпеки.

Дивіться також В атмосфері екзопланети знайшли молекулу, яку на Землі виробляють тільки живі організми

Оприлюднення цієї доповіді відбулося після сенсаційних заяв, зроблених раніше цього літа колишнім агентом ЦРУ і ветераном бойових дій Девідом Грушем. Груш стверджував, що Пентагон виявив позаземний біоматеріал у знищених космічних апаратах, і звинуватив владу в приховуванні інформації під час підготовки до судового переслідування свідків. Ці заяви, разом з попередніми заявами Груша про наявність у американських військових позаземних космічних кораблів, додали інтриги навколо теми НЛО і БПЛА.