Нове дослідження порушило питання про те, чи якою б виглядала Земля для телескопа Джеймса Вебба, і чи зміг би він зрозуміти, що тут вирує життя.
Дивіться також Наскільки великими можуть бути планети?
Спостерігаючи за Землею
- Атмосфера Землі багата на кисень і такі молекули, як метан (продукт життєдіяльності організмів), що переконливо свідчить про наявність життя.
- У ній також є сліди таких молекул, як діоксид азоту та хлорфторвуглеці (широко відомі як фреон), які своєю чергою вважаються маркерами індустріальної цивілізації.
Як показує недавнє дослідження, якби Земля була екзопланетою, космічний телескоп імені Джеймса Вебба міг би точно ідентифікувати ці молекули в нашій атмосфері.
Канадський супутник SCISAT зняв з високою роздільною здатністю спектри сонячного світла, що проходить через безхмарну область земної атмосфери, і на основі цього ідентифікував низку природних і синтетичних молекул. Дослідження змоделювало можливі спектри, які будуть помітні, коли Земля проходить повз Сонце, якщо дивитися з-за меж Сонячної системи.
Потім автори перейшли на наступний рівень. Обробивши дані, вони додали до сигналу штучний шум, а потім оцифрували його з нижчою роздільною здатністю. Це схоже на спостереження Джеймса Вебба за екзопланетою, що розташована на відстані кількох світлових років від нас.
Наступним етапом цього дослідження стане спостереження за планетною системою Trappist-1. Вона розташована всього в 40 світлових роках від нас і налічує сім об'єктів довкола зорі. Вчені кажуть, що дві або три з них можуть підтримувати умови, придатні для життя. Тож якщо воно там є і воно схоже на наше, Джеймс Вебб виявить його.
Однак що робити з планетами, які розташовані далі від нас, поки неясно.