Як пише джерело, зміна кута орієнтації антени – всього 2 градуси. Але цього виявилось достатньо, щоб залишити апарат у тиші з 21 липня.

Дивіться також NASA виведе на орбіту космічний корабель з ядерним двигуном – вже відоме вікно запуску

Чи можна повернути Вояджер

"Вояджер-2", один із двох зондів-близнюків, запущених у 1970-х роках для дослідження планет на краю Сонячної системи, а потім вильоту з неї. Сьогодні він знаходиться на відстані близько 19,9 мільярда кілометрів від Землі й постійно рухається вглиб міжзоряного простору.

Збій порушив здатність зонда зв'язуватися з наземними антенами, якими керує Мережа далекого космосу (DSN), і він не може отримувати вказівки від команди місії на Землі, пояснили в NASA.

Очікується, що це буде саме пауза, а не втрата зв'язку назавжди. Апарат "запрограмований скидати свою орієнтацію кілька разів на рік, щоб його антена була спрямована на Землю", зазначає космічне агентство. Ця процедура повинна відновити втрачений зв'язок. Наступне перезавантаження заплановане на 15 жовтня, тобто через 79 днів.

Попри поточну перерву в зв'язку, команда місії залишається впевненою, що "Вояджер-2" залишиться на запланованій траєкторії. "Вояджер-1", що знаходиться на відстані майже 15 мільярдів миль (24 мільярди кілометрів) від Землі, "продовжує працювати в нормальному режимі".

  • Нагадаємо, "Вояджер-1", запущений у 1977 році, є найвіддаленішим від Землі об'єктом, створеним людиною, і першим космічним апаратом, який наважився на вихід у міжзоряне середовище, перетнувши його межу у 2012 році.
  • "Вояджер-2" рухався іншою траєкторією, яка дозволила йому здійснити близький проліт повз Нептун у 1989 році. Він увійшов у міжзоряний простір у 2018 році й так само досліджує цей маловивчений регіон.
  • Обидва "Вояджери" продовжують надсилати цінні дані про міжзоряне середовище.