Що відомо про майбутній політ Starliner

Місія Crew Flight Test стане першим польотом, в якому Starliner візьме на борт людей. Під час історичної місії на борту корабля перебуватимуть два члени екіпажу – астронавти Баррі Вілмор і Суніта Вільямс. Вони проведуть на МКС близько двох тижнів, після чого повернуться на Землю.

Цікаво Астрономи виявили органічні молекули навколо новонародженої зорі


Астронавти Суніта Вільямс і Баррі Вілмор / Фото NASA, Boeing

Успішне завершення місії льотних випробувань екіпажу має вирішальне значення для Boeing, оскільки це дозволить компанії отримати сертифікат, що дозволяє здійснювати регулярні польоти на МКС. Однак нещодавня затримка є відступом від планів компанії. NASA ще не визначило точну дату туристичної місії Axiom-2, яка передуватиме запуску Starliner.

Космічний корабель Boeing Starliner зіткнувся з кількома невдачами у ході своєї розробки, включаючи невдалий безпілотний тестовий політ у 2019 році. Boeing і NASA працюють над усуненням проблем, що призвели до невдалого польоту, і проводять численні випробування, щоб гарантувати безпеку і надійність космічного корабля.

Читайте на сайті Зонд Perseverance зафіксував приголомшливі кадри сріблястих марсіанських хмар

Затримка льотного випробування екіпажу розчаровує NASA і Boeing, але зрозуміло, що пріоритетом місії є безпека, особливо, коли вона пілотована. Запуск тепер заплановано на кінець весни 2023 року.