Апарат отримав назву BRUIE – Buoyant Rover for Under-Ice Exploration, або Плавучий ровер для досліджень під льодом, повідомляє Universetoday.
Читайте також: Цікаві факти про МКС: як створювали дослідницький бастіон людства у космосі
Цікаво, що апарат по суті не плаває, як субмарина, а швидше їздить зворотнім боком льодового покриву. Його плавучість притискає апарат до крижаного верху, що забезпечує необхідне для руху зчеплення.
Зараз BRUIE перебуває в Антарктиді, на австралійській дослідницькій станції "Кейсі". Протягом наступного місяця апарат пройде низку випробувань, більшість з яких будуть сфокусовані на перевірці можливостей BRUIE у зонах, де лід зустрічається з водою.
Ця межа становить особливий інтерес для науки, оскільки саме там можуть спостерігатися дуже активні хімічні процеси. З огляду на Землю у населених світах на цій межі вища концентрація різних живих організмів. Але навіть якщо організмів там не буде, сама поверхня може розповісти дослідникам про те, як формувався лід, а досліджуючи бульбашки газу можна буде зрозуміти, які біологічні та геологічні процеси відбуваються в цих далеких світах.
Новий дослідницький апарат NASA – BRUIE / NASA
Довжина BRUIE – всього один метр. Він обладнаний двома колесами, камерами, освітленням і передавачами.
Тестування апарату
Під час попередніх тестів в Арктиці апарат деякий час працював автономно, передаючи інформацію через лід на базу, а звідти в Лабораторію реактивного руху НАСА. В Антарктиді апарат буде працювати повністю під контролем агенції.
Якщо перші тести пройдуть успішно, до нього прикріплять наукові інструменти для вимірювання пов'язаних з наявністю життя параметрів: вмісту кисню, солоності води, тиску і температури.
Мета тестування – домогтися, щоб BRUIE міг витримувати чотири місяці роботи під кригою.
Дивіться відео з новим апаратом NASA:
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно