Дмитро Різдвянецький навчається у філіалі Масачуссецького університету з січня. Він вже має диплом Дніпровського національного університету залізничного транспорту, Тож може порівняти вищу освіту у нас і за кордоном.
Читайте також: Чи потрібно дітям займатися музикою: відповідь науковців
"Якщо в нас більша частина навчання зосереджена в теоретичній площині, то там все пов'язано з практикою", – підкреслив Дмитро.
Студентом одного з найпрестижніших вишів світу хлопець став завдяки навчанню онлайн. Спершу прослухав 12 безкоштовних курсів на освітній платформі EdX. Згодом Масачуссецький університет запустив програми, пройшовши які, можна здобути так званий мікромагістерський диплом, а його власнику легше стати студентом уже офлайн.
Нещодавно ще одна інтернет-платформа Сoursera запустила повноцінну бакалавську та магістерську програму онлайн. Поки що лише з курсів при Лондонському університеті та Імперському коледжі Лондона. Однак, цей крок експерти вважають революцією в освіті.
Іван Примаченко – автор української освітньої платформи Prometheus. Нею безкоштовно користуются більше півмільйона людей, а деякі виші вже навіть перейшли на так зване змішане навчання.
Комбінація офлайну і онлайну дає найкращі результати з точки зору навчання, це вже доведено численними дослідниками і дослідженнями. Власне, це питання найближчого майбутнього,
– зазначив Іван Примаченко.
Читайте також: Як боротись із цькуванням: в Україні стартує новий проект "Безпечна школа"
У Міністерстві освіти і науки України схвалюють таку реформу і вже впроваджують механізми офіційного визнання онлайн дипломів, щоб ніхто не маніпулював псевдосертифікатами. Але міністерству слід було б поквапитись, оскільки українська навчальна онлайн платформа Prometheus вже співпрацює з більш як 25 вітчизняними вишами.