Але потроху про знущання у школах, про які так довго мовчали, нарешті почали говорити публічно.
Читайте також: Турецькі студенти вивчатимуть українську мову
То школярки з Житомира з'ясовували стосунки, то у Чернігові рік тому дивитись на розбірки збіглася ледь не вся школа. І ніхто за школярку не вступився. Дівчина потрапила у лікарню зі струсом мозку. Ці скандали набули розголосу. Але, здебільшого, про булінг, тобто цькування, в українських школах мовчать. Що це таке, добре знають дев'ятикласники Аня та Вадим.
На нашого однокласника, просто по приколу, виливали воду, тому що його не дуже любили. І зараз його не сприймають,
– розповіла учениця 9 класу Анна.
Аня теж, коли перейшла до нової школи, не одразу знайшла спільну мову з однолітками.
"Я сказала: я вас не чіпаю, чому ви чіпаєте мене. Я до вас не лізу, і ви не лізьте до мене. За що? І вони припинили до мене лізти", – додала Анна.
Читайте також: У оновленій програмі з літератури з'явилися тексти пісень рок-зірок
Школярі бояться говорити про те, що їх ображають. Хоча майже 90 % українських учнів зіштовхувалися з цією проблемою. Або ставали жертвами, або бачили, як знущаються з інших. Це результати дослідження ЮНІСЕФ. Батькам, здебільшого, не розповідають. Тому, кажуть у Міністерстві освіти, за цим повинні пильнувати вчителі та шкільні психологи. А як стати дітям друзями педагогів навчать на тренінгах.
Реальна система, яка запобігає цькуванню і вчить дітей, як себе захистити від цькування. Тому що не завжди батьки можуть дати з цього приводу пораду. Дуже часто кажуть: дай здачу. Але це не ті способи, якими потрібно діяти в різних ситуаціях,
– прокоментувала міністр освіти України Лілія Гриневич.
Допомагає Міністерству освіти всесвітньо відомий мотиваційний тренер з Австралії Нік Вуйчич. У дитинстві з нього глузували через інвалідність, школа перетворилась на справжнє пекло. Нік Вуйчич знайшов хоробрість підійти до кривдника. Нік Вуйчич переконаний, проблему цькування у школах можна викорінити тільки одним шляхом: змалечку розповідати дітям про цінність життя і те, що всі різні і особливі.
Які поради дав Нік Вуйчич педагогам на тренінгу – дивіться у сюжеті.