Що відомо про розробку

До теми: Штучний інтелект потрібно контролювати, – очільник Google

Команда вчених з Прінстонського, Стенфордського та інших університетів США розробила систему комп'ютерного зору, здатну "заглядати" за кут, повідомляє CNET.

Як працює нейромережа

Для цього штучний інтелект використовує лазер, промінь якого відбивається від видимої поверхні і потрапляє на об'єкт, прихований за перешкодою. Після цього він відбивається назад на стіну, створюючи інтерференційний узор, в якому "закодовано" зображення об'єкта, за яким спостерігають.


Принцип роботи нейромережі

Алгоритми глибокого навчання використовувалися для складних обчислень. В ході експериментів розробникам технології вдалося "прочитати" номери і букви, що перебувають поза полем зору спостерігачів, а також отримати їх якісні зображення в режимі реального часу.

Перспективи використання

За словами професора Крістофера Метцлера, який очолює дослідження, технологія дає змогу прочитати номерний знак автомобіля або текст на бейджі людини, що перебуває за рогом.

У перспективі нова розробка може отримати широке застосування в різних галузях – від медицини до робототехніки.

Читайте також: Євросоюз хоче заборонити розпізнавання обличчя в громадських місцях

Противники технології

Скептики проєкту вже відзначають, що з розвитком подібних систем для збереження конфіденційності знадобляться "контртехнологіі": для створення приміщень, повністю захищених від попадання лазерних променів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно