Залишки туалету були знайдені вченими з Інституту археології Китайської академії суспільних наук. Санітарна споруда складалася з двох частин: кабінки на платформі та каналізаційної ями за територією будинку.

Цікаво Величезний скарб рідкісних золотих монет виявили у Великій Британії за допомогою металошукача

Що відомо

Сидіння, на жаль, не збереглося. Однак були знайдені залишки "чаші" та шматок каналізаційної труби. Унітаз був розбитий на частини, тому археологам довелося склеювати його майже рік.

Під час минулих розкопок у цьому ж палаці було також знайдено залишки ванних кімнат. Це свідчить про те, що багаті жителі міста ретельно стежили за особистою гігієною.

У китайських історичних документах поняття "туалет" як окрема споруда або кімната згадується вже в період між 771 – 476 роками до нашої ери, проте настільки давніх археологічних знахідок до цього не було. Найбільш ранні стосувалися III-I століття до нашої ери. Туалети знаходили в гробницях правителів та членів їхніх родин. При цьому жоден з них не мав системи змиву.

Розкопки ведуться на території стародавнього міста Юеян, яке було останньою столицею царства Цинь і першою – царства Хань. До того, як цей туалет було виявлено, вважалося, що перший унітаз із ручним зливом був винайдений Джоном Гарінгтоном для королеви Єлизавети I в XVI столітті.