Про це пише BBC.
Нещодавно вчені NASA зявили, що Проксима b справді може виявитися придатною для життя і це "навіть дуже ймовірно".
Однак, у планет, як Проксима b, що обертаються навколо червоних карликів, – не надто багато шансів зберегти придатні для життя умови.
Читайте також: Ілон Маск назвав ім'я першого космічного туриста
Адже близькість до зірки може спровокувати так званий безконтрольний парниковий ефект та призвести до випаровування океанів. Це відбулося з Венерою. Окрім того, планета у цій зоні отримує сильне випромінювання, що з часом має призвести до втрати води та атмосфери.
Тож навіть якщо спочатку на Проксимі b й були придатні для життя умови, планета могла занадто нагрітися до того моменту, коли там теоретично могло зародитися життя.
На Проксимі b може бути життя
При цьому існує чимало сценаріїв, що доводять – ця планета була, або й досі є придатною для життя.
За одним із них, Проксима b сформувалася якомога далі від зірки та лише згодом перейшла на нинішню орбіту. Таким чином вона могла уникнути перегріву й жорсткого випромінювання Сонця.
Також вчені припускають, що спочатку на планеті було дуже багато води – ймовірно, в 10 разів більше, ніж на Землі. Тому навіть втративши 90% вологи, решту води вистачило б на цілий океан.
За ще однією теорією, планету оточувала щільна воднева хмара, яка взяла на себе удар і залишила придатну для життя атмосферу.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно