В основі конструкції SKOOTR лежить сфера великого діаметру, встановлена в рамі на підшипниках, що дозволяє їй вільно обертатися, не зміщуючись. Ця особливість дозволяє роботу долати перешкоди або підніматися сходами, зберігаючи рівновагу на опорній сфері.

Дивіться також Подивіться, як цей гуманоїдний робот танцює, а ще він найшвидший у світі

На рівних поверхнях робот балансує і котиться на цій сфері за допомогою невеликих кульок на кінцях кожної з трьох ніг. Для пересування на кінцівках від ніг біля кульок відходять гумові накладки.

Як створювали робота

Доцент Талія Мур (Talia Y. Moore) з Лабораторії еволюції та руху в біології та робототехніці Мічиганського університету (EMBiR) поділилася іскрою натхнення для розробки SKOOTR:

Ідея вразила мене, коли я каталася на своєму офісному стільці серед студентських груп. Я зрозумів, що пасивне обертання стільця дозволяє легко повертати його в будь-якому напрямку, і я можу використовувати ноги для різних маневрів, залишаючись при цьому напрочуд стабільним. Ця всебічна маневреність нагадує те, як тендітні морські зірки змінюють напрямок під час плавання,
– розповіла науковиця.

Стабільність SKOOTR є визначною особливістю, як зазначає Мур. Інженери провели численні експерименти зі SKOOTR, і його майже неможливо перекинути під час роботи. Ще ж і надто, він здатен на набагато більше, ніж можна припустити з його вигляду й рухів.

Піднімаючи сферу ногами, SKOOTR може долати перешкоди, які були б складними для інших роботів, що котяться. Він навіть може підніматися сходами.

Кілька цікавих фактів про SKOOTR

  • Платформа працює на Arduino Uno, використовуючи інерційний блок для руху.
  • У майбутньому планується оснастити робота додатковими датчиками і навчити його краще орієнтуватися в просторі, планувати рух і опанувати навички картографії.
  • Весь проєкт коштував близько 500 доларів, при цьому всі компоненти, окрім 3D-друкованих частин тіла та кінцівок, є комерційно доступними.

Читайте на сайті Гуманоїдний робот Atlas від Boston Dynamics повернувся з новими вміннями

Цей інноваційний проєкт не лише демонструє потенціал передової робототехніки в розвідці і доставці, але й демонструє творчу синергію між природним дизайном і технологічними досягненнями. Робот SKOOTR є свідченням захоплюючих можливостей на перетині робототехніки та біомімікрії.