Про плани Tesla побудувати Gigafactory в Грюнхайде було оголошено в листопаді минулого року.

До теми: Ілон Маск: Tesla потрібна Gigafactory на кожному континенті

Та, німецький суд відхилив скаргу активістів екологічного руху Gruene Liga Brandenburg і тепер Tesla може відновити розчищення лісу для підготовки до початку будівництва заводу Gigafactory 4. Суддя наголосив, що компанія має усі необхідні дозволи для проведення цих робіт.

Протести проти вирубки дерев

Раніш місцева група захисників навколишнього середовища під назвою Gruene Liga Brandenburg звернулася до суду, вважаючи, що розміщення підприємства в цьому місці завдасть шкоди екології і водопостачанню.


Протестувальники вимагають припинити вирубку дерев / Michele Tantussi Getty Images


Місцеві жителі вважають, що дії Tesla негативно вплинуть на екологію / Michele Tantussi Getty Images

Після цього, Високий адміністративний суд Берліна і Бранденбурга відреагував на звернення захисників навколишнього середовища і наказав Tesla припинити вирубку дерев.

Що відомо про Gigafactory 4

Загалом Tesla придбала майже 300 гектарів для свого німецького заводу, який вона сподівається відкрити в 2021 році. У підсумку компанія розраховує на 500 000 автомобілів в рік. На заводі повинно працювати 12 000 людей.

Компанія навіть заявила, що переселить колонії лісових мурах, рептилій та кажанів, які можуть постраждати від її робіт. У січні влада міста знайшла та знешкодила 7 бомб часів Другої світової війни в рамках підготовки до будівництва заводу компанії Tesla.

Генеральний директор компанії Ілон Маск також спростував негативний вплив фабрики на навколишнє середовище. У серії твітів Маск заявив, що Gigafactory 4 не буде використовувати багато води щодня. Що ж до лісу, то мовиться про штучно висаджений ліс для потреб картонної фабрики і лише його невелика частина буде використана для Gigafactory.

Гіга Берлін буде створювати транспортні засоби, що працюють з енергетикою, використовуючи стійку енергію, тому чистий вплив на навколишнє середовище буде надзвичайно позитивним,
– наголосив Маск у своєму твітері.

Навіщо Tesla чергова Gigafactory

Завод біля Берліну повинен задовольнити потреби компанії на європейському ринку. Нещодавно засновник Tesla та мільярдер Ілон Маск розповів, що компанія повинна мати свої заводи на кожному континенті. Такий план задовольнить потреби автовиробника та клієнтів, які, в свою чергу, зможуть дещо дешевше купувати електрокари Tesla не сплачуючи логістичні витрати.

Компанія вже володіє двома заводами у США і планує побудувати ще один. Крім того в розпорядженні Tesla одна Gigafactory в Китаї, яка нещодавно розпочала свою роботу (наразі справи заводу не найкращі з оглядну на епідемію коронавірусу).

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно