Випробування є важливою віхою не лише для стартапу Synchron, який першим узявся за розробку мозкових інтерфейсів, а й для всієї галузі в цілому. Сьогодні таких компаній є кілька, однак всі вони поки що знаходяться на стадії створення прототипів та дослідженнях на тваринах.

Цікаво США можуть скасувати деякі візові обмеження для російських експертів сфери науки та технологій

Деталі про технологію

  • За даними представників Synchron, операція з імплантації пристрою під назвою Stentrode займає близько двох годин.
  • Першого пацієнта для участі в клінічних випробуваннях уже зареєстрували.
  • Для цього використовується кровоносну судину внизу шиї з подальшим введенням спеціального датчика в мозок.
  • Якщо випробування пройдуть успішно, то система зможе використовуватися повсюдно, і пацієнти з паралічем знову зможуть налагодити контакт із зовнішнім світом.

Уточнюється, що компанія Synchron, яка базується у Нью-Йорку, в цій справі випереджає свого відомого конкурента Neuralink – компанію, що належить Ілону Маску. Остання має більше фінансування, але досі не має чіткої стратегії розвитку і до кінця не сформувала штат. Торік Neuralink залучила 205 мільйонів доларів, а Synchron — лише 70 мільйонів доларів. Серед інвесторів Synchron видання Bloomberg вказує національні інститути здоров'я.

До теперішнього моменту, уточнили в Synchron, подібні проєкти отримували лише дозволи на короткострокові серії експериментів в лабораторних умовах. Однак якщо нова серія випробувань покаже позитивну динаміку, програма буде розширена, і пацієнти зможуть використовувати системи на довгостроковій основі. Наприклад, керувати цифровими пристроями без допомоги рук.