На що здатна робособака Anymal

Робособака здатна використовувати Wi-Fi і 4G/LTE для зв'язку з датчиками й операторами. Робот обладнаний камерами з можливістю зуму, тепловізором, мікрофоном і бортовим комп'ютером. Загалом такий патрульний здатен перевіряти територію Центру обробки даних на відповідність понад 70-м параметрам і робити це практично на ходу.

Читайте на сайті Робособаку Boston Dynamics помітили на вулицях Києва

Anymal забезпечує візуальний дистанційний огляд, розпізнає перегрів або, наприклад, сповіщає про надмірні вібрації обладнання. Наявність лідара і LED-підсвічування дає змогу діяти навіть під час нічних змін. Втім, в Anybotics наголошують, що люди досі потрібні для догляду за ЦОД, а роботи відіграють допоміжну роль, своєчасно надаючи персоналу необхідні дані.

Робот Anymal
Робот Anymal патрулює територію Центру обробки даних Digital Realty / Фото ANYbotics

Digital Realty, що управляє трьома ЦОД у Цюріху – не єдиний оператор, який експериментує з помічниками в дата-центрах. Та й чотириногі роботи – не єдине рішення. Наприклад, Fujitsu і NTT Data розробляють роботів на моторизованій платформі для безлюдних ЦОД, які майже не потребують втручання людини для підтримання роботи, а Alibaba використовує у своїх ЦОД автономні маніпулятори, що нагадують роботів на складальних лініях.

Цікаво Boston Dynamics показала, як двоногий робот Atlas кидає людині сумку з інструментами

Кілька слів про ANYbotics та Anymal

Заснована 2016 року Anybotics є швейцарським розробником і виробником роботів. Модель Anymal дуже нагадує робота Spot компанії Boston Dynamics, але йдеться про самостійну розробку. Чотириногий робопес Anymal зростом 70 сантиметрів і завдовжки 80 сантиметрів у захищеному корпусі повністю автоматизований і здатний автономно бігати до 90 хвилин. На повну зарядку йде три години, але є опція швидкої підзарядки. Робот самостійно повертається до док-станції для поповнення запасів енергії.