Згідно з інформацією, отриманою The Information, суперкомп'ютер під кодовою назвою Stargate планується ввести в експлуатацію до 2028 року. OpenAI відмовилася коментувати це питання, Microsoft не підтвердила і не спростувала ці повідомлення, натомість наголосила на своїй прихильності до розвитку інфраструктури штучного інтелекту.

Читайте на сайті ChatGPT тепер можна використовувати без реєстрації: як це працює

Microsoft продемонструвала свою здатність створювати передову інфраструктуру штучного інтелекту, яка використовується для навчання і розгортання провідних світових моделей штучного інтелекту. Ми завжди плануємо наступне покоління інфраструктурних інновацій, необхідних для подальшого розширення можливостей ШІ,
– заявив представник Microsoft.

Галузь потребує все більше грошей

Слід зазначити, що такі значні інвестиції ставлять під сумнів фінансову стійкість галузі штучного інтелекту. Оскільки такі компанії, як Microsoft і OpenAI, пропонують значну частину послуг ШІ безкоштовно або за моделями підписки, існує невизначеність щодо потоків доходів галузі.

Крім того, зберігається занепокоєння щодо зростаючих витрат, пов'язаних з розробкою та обслуговуванням ШІ. Нещодавні зусилля OpenAI щодо зменшення витрат, зокрема намагання уникнути витрат на навчальні дані, підкреслюють значне фінансове навантаження, з яким стикаються організації, що працюють у галузі ШІ.

Разом з тим, Microsoft і OpenAI, очевидно, вбачають значний потенціал у галузі ШІ. Компанії вливають чимало коштів у проєкти з розвитку та підтримки ШІ на стратегічному рівні.

Дивіться також Samsung слідом за Google випустить голосового помічника зі штучним інтелектом

Зокрема обидві компанії інвестують в дослідження з термоядерної енергетики, адже ШІ вже споживає колосальну кількість енергії і ці потреби у майбутньому лише зростатимуть.