Відновлення на посаді супроводжується реструктуризацією ради директорів, до якої увійшли Брет Тейлор, Ларрі Саммерс та Адам Д'Анджело, інформує 24 Канал. Д'Анджело, попередній член правління, є єдиним, хто залишився з попереднього складу.

До теми Ризики ШІ такі високі, що ми повинні знати, чому OpenAI звільнила Сема Альтмана, – Ілон Маск

Деталі

OpenAI заявила, що має "принципову згоду" на повернення Альтмана разом з новою радою директорів. The Verge посилається на джерело, безпосередньо знайоме з переговорами, яке стверджує, що єдиним завданням цієї початкової ради є перевірка і призначення нової офіційної ради у складі до 9 осіб, яка перезавантажить управління OpenAI. Microsoft, ймовірно, отримає місце в цій розширеній раді, як і сам Альтман.

Альтман і генеральний директор Microsoft Сатья Наделла написали в X про угоду та повернення, яка, схоже, є завершеною, за винятком деякої паперової роботи в останню хвилину. Сем Альтман так прокоментував своє повернення до компанії:

Я люблю ОpenAI, і все, що я робив протягом останніх кількох днів, слугувало збереженню цієї команди та її місії. Коли я вирішив приєднатися до Microsoft сонячного вечора, було зрозуміло, що це найкращий шлях для мене та команди. З новим правлінням та підтримкою Сатьї (глава Microsoft, – 24 Канал), я з нетерпінням чекаю на повернення до ОpenAI та розбудову нашого міцного партнерства.

Швидкі зміни

Раптове звільнення Альтмана у п'ятницю усіх застало зненацька. Рада директорів виявилася непохитною у своєму рішенні звільнити його. Намагаючись уникнути поновлення Альтмана на посаді, правління швидко призначило двох різних генеральних директорів протягом трьох днів.

Однак це рішення зіткнулося з опором співробітників OpenAI, які на знак солідарності погрожували перейти на роботу в Microsoft разом з Альтманом і співзасновником Грегом Брокманом, якщо правління не піде у відставку.

Дивіться також Головний заколотник OpenAI вперше коментує звільнення Сема Альтмана на фоні критики працівників

Протягом усього цього випробування члени ради директорів, які виступали проти Альтмана, утримувалися від надання чіткого пояснення причин його звільнення, навіть перед обличчям потенційних судових позовів від інвесторів. У неділю ключовий член правління Ілля Суцкевер перейшов на бік Альтмана, зробивши трьох інших членів правління більш вразливими до заворушень, що тривають всередині компанії.