Деталі

Google вже давно розробляє спеціалізований штучний інтелект, який міг би стати помічником для лікарів, або навіть замінити їх для пацієнтів, які не мають грошей на консультацію з медиком-людиною. Новий чат-бот призначений для проведення первинного медичного інтерв'ю з хворим.

Дивіться також Політика OpenAI більше не забороняє використання ChatGPT у військових цілях

Наскільки нам відомо, це перший випадок точного інструменту ШІ для оптимального діагностичного діалогу та збору інформації,
– прокоментував співавтор роботи Алан Картікесалінгам.

Чат-бот AMIE (Articulate Medical Intelligence Explorer) протестували в порівнянні з 20 сертифікованими лікарями первинної медико-санітарної допомоги. На першому етапі вчені поки не працювали з пацієнтами. Замість них роль пацієнтів грали здорові люди, які нібито мали певний набір скарг і симптомів. Загалом учасники змоделювали 149 клінічних сценаріїв. Спілкування відбувалося в режимі чату, а учасники не знали, з ким листуються.

Щоб переконатися в отриманих результатах, тепер ученим необхідно провести аналогічні експерименти з реальними пацієнтами.

Наразі чат-боти не розглядаються як самостійні інструменти первинного огляду. За задумом авторів вони мають стати помічниками лікарів. Найближчі роки покажуть, наскільки такі технології спрощують роботу з пацієнтами і підвищують якість діагностики та подальшого лікування.