Художній музей Рейксмюсеум в Амстердамі, де зараз виставлена "Нічна варта", скористався послугами штучного інтелекту. Для тренування алгоритму були взяті два зображення картини: скан оригіналу у високій роздільній здатності та кольорова копія, зроблена до обрізки Геррітом Люденсом.

Цікаво Сучасні бетон і асфальт руйнуються швидше, ніж 100 років тому: вчені знають, чому

Відновлення картини

Комп'ютер відновив картину Рембрандта ван Рейна піксель за пікселем, повторивши стиль автора.

Ми намагалися максимально наблизитися до того, як могла виглядати картина "Нічна варта", без руки художника,
– каже старший науковий співробітник музею Роберт Ердман.

Згенеровані ШІ шматки полотна надрукували і прикріпили до країв оригіналу, щоб відвідувачі музею могли вперше за 300 років побачити "Нічну варту" такою, як її задумав художник.

У підсумку на картині з'явилися:

  • два чоловіки і один хлопчик зліва,
  • повністю намальований шолом праворуч,
  • чіткіше стало видно хлопчика, який тікає.

Крім того, змінилася загальна композиція картини.

"Дивлячись на задум композиції, раптово стає ясно, як Рембрандт — майже як хореограф або режисер — намагається захопити наш погляд і направляти його через всю композицію, до центральної точки, яку займає капітан з лейтенантом, — пояснив П'єтер Роелофс, глава відділу живопису і скульптури музею. – І рух, і динаміка набули рівного значення, і це допомагає нам краще зрозуміти оригінальну ідею як художника, так і його картини."

Відновлені частини картини можна побачити протягом трьох місяців на тимчасовій виставці в Рейксмюсеум або на сайті музею.