Як повідомляє 24 канал, встановлення мереж станцій моніторингу якості повітря ініціює команда ЛУН Місто AIR, яка вже має мережі станцій якості повітря у Києві, Львові та Одесі. Станції розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка.

Не пропустіть Великий Бар'єрний риф почав відновлюватись і тепер є найбільшим за сорок років

Як працюють станції

Прилади вимірюють концентрацію наддрібних часточок: PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість та тиск. Завдяки цьому містяни отримують інформацію про забрудненість повітря через автомобільні викиди та масштабні пожежі.

Під час війни ми маємо фіксувати всі злочини росії – зокрема екологічні. Наша система допоможе у цьому. Крім того, якість повітря є важливою завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, погано впливає навіть на психічне здоровʼя,
​– коментує Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR.

У Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернівцях станції будуть безкоштовно встановлені у містян-волонтерів, які захочуть допомогти моніторингу якості повітря і яким цікаві технічні новинки.

Система моніторингу повітря
Датчик системи моніторингу повітря / Фото ЛУН

Читайте на сайті Вчені фіксують пришвидшення обертання Землі, але не можуть його пояснити

Щоб подати заявку на встановлення станції за своїм вікном, потрібно заповнити форму. Її розглянуть і якщо локація підходить, нададуть станцію.

Слідкувати за показниками станцій можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та у Telegram- і Viber-ботах. Запуск мереж запланований на осінь 2022.