Запропонована заборона буде застосована, якщо буде встановлено, що Telegram працює як непрозора мережа. Юрчишин наголосив на потребі розкриття структури власності Telegram на вимогу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, посилаючись на невизначеність щодо розташування активів месенджера.

До теми Telegram співпрацює з ФСБ та Роскомнаглядом: у СБУ розкрили деталі

Юрчишин наголосив на важливості надання громадянам можливості ухвалювати поінформовані рішення щодо використання Telegram, стверджуючи, що визнання непрозорості месенджера дасть можливість людям здійснювати свідомий вибір.

Telegram в Україні будуть регулювати

Дискусія навколо потенційної заборони Telegram підживлюється побоюваннями щодо національної безпеки. Голова ГУР раніше висловлював занепокоєння щодо впливу Telegram на безпековий ландшафт України, посилаючись на його потенціал як каналу для поширення несанкціонованої інформації.

Лунають і застереження від надмірних обмежень, зокрема важливості захисту свободи слова. Буданов, наприклад, також зауважив легкість, із якою люди можуть створювати канали в Telegram для поширення різноманітного контенту, і закликав до збалансованого підходу до вирішення цього питання.

Читайте на сайті Як навести лад у Telegram: відокремлюємо та сортуємо канали й чати для зручного доступу

Пропозиція заборонити Telegram місцевим органам влади – перший серйозний крок у бік регулювання та вибіркового блокування Telegram – спричинена проблемами з прозорістю платформи, а також підозрами в її підзвітності та співпраці з ФСБ.