Відповідну думку Кирило Буданов озвучив на третьому щорічному форумі Kyiv Stratcom Forum 2024. Він зазначив, що через Telegram Україна може впливати на людей, що перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Дивіться також ІДІЛ уже давно гострила мечі, але Путіну ввижається Україна: західні ЗМІ про теракт в "Крокусі"

Буданов про Telegram

Кирило Буданов зазначив, що Telegram багато в чому завдає руйнівного ефекту всередині України, однак так само він може бути корисним. Зокрема, завдяки ньому можна доносити інформацію до людей на окупованих територіях. На думку очільника ГУР, це те, що "більш-менш якось працює".

Водночас Буданов акцентував і на ризиках Telegram – він зазначив, що цей месенджер є проблемою з погляду національної безпеки. Розвідник зазначив, що це потрібно розуміти. Він переконаний, що говорячи про це питання, не варто прикриватися свободою слова.

Я абсолютно проти утисків свободи слова. Але це вже занадто. Тобто у нас будь-яка людина може зробити канал, почати на ньому писати все, що йому заманеться, а коли щось починають робити, прикриватися тим, що це свобода ЗМІ. Та це не свобода ЗМІ, це трошки інакше називається,
– зазначив глава ГУР.

Блокування Telegram

  • Розмови про можливість блокування Telegram ходять уже давно. Так, наприклад, наприкінці лютого Комітет з питань свободи слова заявив про необхідність пошуку шляхів для заборони цього месенджера.
  • Водночас керівник ЦПД при РНБО наголосив, що заборонити чи заблокувати Telegram в Україні неможливо і наразі це питання не стоїть дуже гостро. Він переконаний, що потрібно розділяти особисте спілкування у месенджері та медіа, які там існують.
  • У листопаді 2023 року тодішній секретар РНБО Олексій Данілов також зазначав, що з погляду нацбезпеки Telegram – дуже небезпечна річ. Він зазначив, що не проти існування месенджерів, однак важливо, щоб за кожним ніком стояла конкретна людина. Він додав, що якщо з'являться конкретні документи, які можуть слугувати приводом до заборони – це станеться.