Пропозицію внесли під час круглого столу "Журналістські стандарти та професійна етика в умовах війни". Голова цього Комітету Ярослав Юрчишин наголосив, що ідеєю цього засідання було почути про болючі аспекти, пов’язані з роботою журналістів в умовах війни, та етичні виклики, що ставить такий надзвичайний стан.
Дивіться також Кремлівська телеграм-мережа дискредитує судову реформу: хто веде ці канали, – розслідування
Телеграм може становити загрозу
Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі телеграм. Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні.
Важливо переймати європейські практики, щоб нас потім не цькували за "перешкоджання свободи слова". Давайте активно просувати європейські практики боротьби з недружніми технологічними платформами,
– сказав голова правління громадської організації "Інтерньюз-Україна" Костянтин Квурт "Судово-юридична газета".
Зазначимо, що участь у круглому столі брали заступник міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко, голова комісії з питань журналістської етики Андрій Куликов, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін та інші.
Сам застосунок телеграм належить підприємцю родом з Росії Павлу Дурову, який тривалий час він не проживає в країні-агресорці.
Керівник ЦПД при РНБО наголосив, що заборонити чи заблокувати телеграм в Україні неможливо і наразі це питання не стоїть дуже гостро.
За його словами, треба розділяти медіа в телеграмі, які люди читають, а також спілкування в телеграмі між собою.
Читати медіа і користуватися месенджером в спілкуванні та пересилати чутливі документи – це різні речі. І на це треба звертати увагу,
– зауважив Андрій Коваленко
Він зазначив, що проукраїнські медіа в телеграмі вибили проросійські канали з нашого інформаційного простору. І це важлива складова інфобезпеки. Водночас він наголосив, що просто потрібно розумно працювати з цими медіа для захисту країни від ворожих вкидів та ІПСО.
Крім цього, він висловився щодо спілкування в цьому месенджері. Він наголосив, що потрібно дотримуватися певних правил. За його словами, це окрема розмова про безпеку, тому потрібно розділяти ці поняття.
ЦРУ забороняє своїм аналітикам користуватися месенджером телеграм
- Центральне розвідувальне управління США все частіше почало застосовувати у своїй роботі OSINT, тобто розвідку з відкритих джерел. Однак попри це, уряд не дозволяє аналітикам користуватися месенджером телеграм.
- Уряд США з обережністю ставляться до деяких інструментів, які використовуються для збору відкритих данних. Зокрема, на деякі застосунки були накладені обмеження.
- Окрім цього, особам, задіяним до OSINT-розвідки, також заборонено приносити особисті пристрої на робочі місця. Вони вимушені залишати відомчі приміщення, коли вони хочуть отримати доступ до застосунку.