Сам застосунок Telegram належить підприємцю родом з Росії Павлу Дурову, який тривалий час він не проживає в країні-агресорці. Варто зазначити, що й в Україні ходили чутки щодо можливості регулювання месенджера.
Дивіться також Неочікувана небезпека Telegram: шахрайські боти наповнюють месенджер і ось як їх уникнути
ЦРУ та соцмережі
Уряд США з обережністю ставляться до деяких інструментів, які використовуються для збору відкритих данних. Зокрема, на деякі застосунки були накладені обмеження.
У ЦРУ, наприклад, російським аналітикам не дозволяється використовувати свої настільні комп'ютери для доступу до застосунку для соціальних мереж Telegram, популярного серед російських воєнкорів,
– повідомляє Bloomberg
Окрім цього, особам, задіяним до OSINT-розвідки, також заборонено приносити особисті пристрої на робочі місця. Вони вимушені залишати відомчі приміщення, коли вони хочуть отримати доступ до застосунку.
Водночас у ЦРУ є офіційний канал у Telegram.
Україна та Telegram
- Секретар РНБО Олексій Данілов в листопадовому інтерв'ю розповів, що він не користується месенджером Telegram. Він зазначив, що у разі появи підстав для заборони застосунку, то рішення не забариться. За його словами, це дуже вразливий застосунок, через який легко шпигувати за людиною.
- Водночас раніше, у травні минулого року тодішній міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко переконував, що блокування Telegram не буде.
- Тоді ж ходили розмови про можливість регулювання популярного месенджера. Основною проблемою Telegram називали анонімність. Якщо у класичних медіа власники були відомі, то хто стоїть за телеграм-пабліком – невідомо. Окрім цього, лишається відкритим питання співпраці Дурова та ФСБ.