Як повідомляє 24 Канал, у своєму пості у X, Білл Нельсона наголосив, що NASA пишається партнерством з Blue Origin, особливо щодо системи висадки людей на Місяць Blue Moon. Він зауважив, що апарат допоможе забезпечити стабільну каденцію астронавтів на Місяці для життя і роботи перед тим, як людство вирушить на Марс.

Дивіться також На супутнику Юпітера знайшли солі та органічні сполуки

Що відомо про апарат Mark 1

У порівнянні з попередніми проєктами, нинішній прототип Mark 1 має більш обтічну і вищу конструкцію, що відрізняється від початкових зображень та моделей апарата.

Mark 1
Джефф Безос та Білл Нельсон біля посадкового модуля Mark 1 / Фото Blue Origin

Плани Blue Origin

  • У травні 2023 року NASA уклало з Blue Origin контракт на розробку місячного корабля Mark 2 в рамках програми Artemis.
  • Якщо все піде за планом, Mark 2 стане другою посадковою системою для повернення людей на поверхню Місяця під час місії Artemis 5, запуск якої попередньо запланований не раніше 2029 року.
  • Blue Origin паралельно розробляє багаторазову ракету New Glenn, щоб полегшити запуск своїх посадкових модулів Blue Moon.
  • NASA виділило Blue Origin фінансування вартістю 3,4 мільярда доларів на розробку Mark 2, що забезпечить запасний засіб транспортування астронавтів на Місяць.

Читайте на сайті Китай показав масштабні космічні плани, випустивши відеопрезентацію бази на Місяці

Blue Origin також є учасником програми NASA Commercial Lunar Payload Services, спрямованої на відправку приватних технологій на Місяць для наукових досліджень і створення основи для пілотованих польотів на Місяць, починаючи з місії Artemis 3.