Що сталося

Як повідомляють джерела, двоє людей пробили в стіні величезну діру – достатньо широку, щоб через неї міг проїхати екскаватор. Пошкоджена частина датується періодом правління династії Мін, який тривав з 1368 по 1644 рік.

Дивіться також У Помпеях знайшли фреску, на якій зображено щось схоже на ранній варіант піци

Про інцидент дізналися 24 серпня, коли хтось повідомив про нього місцеву службу безпеки. Сегмент муру, який було знищено, розташований у Янцяньхе, містечку в окрузі Юйю, приблизно в 5,5 години їзди від Пекіна.

Місцева влада затримала двох осіб, імовірно відповідальних за руйнування. Згідно з повідомленням, це 55-річна жінка та 38-річний чоловік з китайського автономного регіону Внутрішня Монголія. Китайська державна газета China Daily повідомила, що обох звинувачують у "знищенні культурної реліквії". Очевидно, вони намагалися розширити існуючий невеликий отвір, щоб створити короткий шлях для екскаватора в об'єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На жаль, їм це вдалося. Коли обох затримали, вони працювали на будівельному майданчику неподалік. Як повідомляється, пара зізналася у злочині.

Китай взяв на себе зобов'язання зберегти всі збережені до сьогодні частини Великої стіни, але вдається йому це погано. Згідно з дослідженням 2019 року, 18,4% цієї величної структури вважаються погано збереженими, тоді як ще 24% взагалі зникли протягом століть. Те, що залишається, страждає від численних туристів. Наприклад, у червні цього року місцеві жителі спіймали чоловіка, який за допомогою ключа вирізав літери на ділянці стіни, а в 2021-му двом туристам заборонили вхід на територію комплексу через те, що вони зайшли на заборонену ділянку споруди.