Що на нас чекає

За новими похмурими підрахунками, лише в поточному столітті від різних катастроф, спричинених глобальним потеплінням, загине близько 1 мільярда людей, більшість з яких — бідні та мешканці південних країн світу.

Дивіться також Кліматичні зміни можуть зробити Іран непридатним для життя

До такого похмурого висновку прийшли дослідники з Канади та Австрії, які проаналізували 180 досліджень про зміну клімату і смертність. У результаті аналізу вони дійшли висновку про "правило 1000 тонн", яке означає, що на кожні 1000 тонн спаленого викопного палива помирає одна людина. Керуючись саме цим правилом, дослідники дійшли висновку, що приблизно 1 мільярд людей передчасно загине, якщо планета потеплішає на 2 градуси за Цельсієм або вище до 2100 року.

На думку вчених, люди будуть гинути від комбінації катастроф.

Шторми та повені вбивають безпосередньо, а також опосередковано, викликаючи епідемії. Засухи вбивають, коли закінчується питна вода або їжа. Підвищення рівня моря вбиває, коли люди змушені залишати свої землі й стають мігрантами. У всіх цих випадках бідність і зміни клімату разом призводять до загибелі людей,
– йдеться в статті вчених.

Що ж робити світові перед обличчям можливої катастрофи? Науковці стверджують, що ми повинні рішуче взятися за енергетичну політику, щоб радикально обмежити викиди вуглецю.

  • Сьогодні ми маємо кілька домовленостей між країнами, спрямованих на зниження викидів вуглецю. Але не можна сказати, що вони є дуже успішними. Тим більше, що участь у них беруть не всі країни.
  • Крім того, ми досі не маємо ефективних достатньою мірою технологій для поглинання парникових газів з атмосфери. Кілька працюючих нині заводів здатні поглинати настільки мізерну кількість забрудника, що вона буквально непомітна в загальних гігантських масштабах викидів. У США збираються побудувати кілька нових і значно потужніших заводів для збору вуглекислого газу за 1,2 мільярда доларів, але це займе багато часу й все одно буде недостатньо для нейтралізації всіх тих об'ємів, які викидає навіть сама країна, не кажучи вже про інший світ. До того ж залишається метан, який є значно страшнішим у своїй дії на планету, ніж CO2, а для нього ми рішення поки взагалі не маємо.