Вчені кажуть, що це був найбільший м'ясоїд свого часу. Він блукав джунглями в пошуках здобичі й мав досить страхітливий вигляд.

Дивіться також Квіткове поховання неандертальців спростовано: ось, що насправді сталося 75 000 років тому

Деталі знахідки

Майже повний скам'янілий череп Pampaphoneus biccai розміром близько 36 сантиметрів був знайдений разом з кістками скелета поблизу Сан-Габріеля на півдні Бразилії.

Pampaphoneus належить до ранньої терапсидної групи диноцефалів, яка налічувала багато різних видів – здебільшого великих та наземних тварин. Не всі диноцефали були хижаками, але Pampaphoneus точно був саме таким.

Тварина мала великі, гострі ікла, пристосовані для захоплення здобичі. Зубний ряд і архітектура черепа свідчать про те, що його укус був достатньо сильним, щоб пережовувати кістки, як у сучасних гієн,
– розповідає Феліпе Пінейро, палеонтолог з Федерального університету Пампи (UNIPAMPA) в Бразилії.

Pampaphoneus biccai
Pampaphoneus biccai / Фото Marcio Castro

Pampaphoneus жив наприкінці Пермського періоду, якраз перед тим, як сталося найбільше в історії масове вимирання, яке знищило 86% усіх видів тварин на Землі. Скам'янілість була знайдена в середньопермських породах, в області, де кістки не так часто зустрічаються.

Скам’янілості інших диноцефалів раніше були знайдені в інших точках планети, зокрема у Південній Африці, але для Бразилії це перший випадок. Вчені кажуть, що цей череп відрізняється від інших. Він також більший за розміром. Зріст цих древніх тварин міг сягати до 3 метрів, а максимальний тиск щелепи сягав 400 кілограмів.

Череп Pampaphoneus biccai
Череп Pampaphoneus biccai / Фото Феліпе Пінейро

Судячи з інших знахідок у цьому регіоні, Pampaphoneus міг полювати на крихітну рептилію Rastodon і велику амфібію Konzhukovia. Обидвоє були б легкою здобиччю для цього гіганта. Вчені кажуть, що він відігравав таку ж екологічну роль, як і сучасні великі коти.

Знайдений череп, імовірно, належав не дорослій особині.