Як формувалися зірки після Великого вибуху
До теми: Астрономи вперше побачили кільце астероїдів іншої зоряної системи
Відповідно до загальноприйнятої теорії, відразу після Великого вибуху Всесвіт був дуже гарячим для того, аби в ньому могли сформуватися атоми. А це в свою чергу виключало формування зірок, повідомляє Universe Today.
Через приблизно 377 000 років Всесвіт достатньо охолов, щоб утворився нейтральний водень і трохи гелію. Коли перші атоми почали об'єднуватися в структури на кшталт зірок, карликових галактик і квазарів, їх світло поширювалося по Всесвіту, реіонізуючи нейтральний водень, який і став об'єктом пошуку групи дослідників.
Що та як шукають дослідники
Для пошуку первинного нейтрального водню, "зарядженого" першими зірками, вчені змінили конфігурацію радіотелескопу, введеного в експлуатацію в 2013 році. Його 2048 антен скомпонували в 256 осередків замість початкових 128.
Спочатку довжина хвилі випромінювання такого водню становила 21 сантиметр, але з розширенням Всесвіту вона виросла до двох метрів. Зараз такі сигнали легко губляться серед випромінювання від природних і техногенних джерел.
Всі з цих джерел на багато порядків сильніше, ніж сигнал, який ми намагаємося зловити. Навіть сигналу FM-радіо, який відбився від літака і пройшов через датчики телескопа, досить для "забруднення" даних,
– зазначають астрономи.
Скільки знадобиться часу науковцям
Для фільтрації сигналів дослідники використовують суперкомп'ютер Correlator, але скільки часу може знадобитися для досягнення мети, вони не повідомляють.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно