Microsoft інвестувала 10 мільярдів доларів у компанію OpenAI, яка є розробником нейромережевого чат-бота ChatGPT, останнім часом неймовірно популярного. У перспективі він може замінити собою пошукові системи або значно поліпшити їхню якість. Компанія збирається впровадити його і в Windows.

Цікаво Microsoft працює над великим оновленням дизайну "Провідника" в Windows 11

Як це буде

Реліз Windows 12 може відбутися орієнтовно в 2024 році.

Нейромережі в цій ОС застосовуватимуться повсюдно, зокрема планується інтегрувати їх у вбудовані функції та додатки. Технології OpenAI насамперед знайдуть застосування в хмарних сервісах Microsoft 365, що спростить створення документів і спільну роботу з файлами.

Відомо, що Microsoft вже використовує деякі можливості штучного інтелекту в продуктах – наприклад, у Skype нейромережі дають змогу замінити тло під час спілкування у відеочаті та перекладають мовлення користувачів мовою, яку розуміє їхній співрозмовник, у реальному часі, генеруючи голос реальних людей. Крім того, Microsoft планує вбудувати ChatGPT в свою пошукову систему Bing, що дасть змогу знаходити потрібну інформацію швидше, ефективніше та більш детально відповідати на запити користувачів.