Як відомо, Тайвань сьогодні є провідним постачальником чипів у світі, займаючи близько 50 відсотків ринку. Залежність як окремих компаній, так і цілих країн від співпраці з однією лише TSMC ставить під загрозу не тільки виробників, а й світову економіку. Тому США та Японія прагнуть зменшити залежність своїх технологій від Тайваню, який знаходиться в центрі політичної напруги.
Цікаво США обдумують нові санкції проти Китаю: під загрозою виробництво флешпам'яті NAND
Про що домовляються країни
Як повідомляють джерела, уряди двох країн близькі до домовленості про співпрацю у виробництві чипів за технологічним процесом 2 нанометри та навіть більш досконалим. Крім того, йде робота в напрямку запобігання витокам інформації, що фактично означає перешкоджання викрадення технологій Китаєм.
Новий науково-дослідний центр створять силами Інституту дослідження чіпів при співпраці з Токійським університетом та Інститутом природничих наук. Де він розташується, поки неясно, але ймовірно, це буде подалі від Китаю. Технічне забезпечення надійде з боку Національного центру напівпровідникових технологій США. Звідти ж будуть і фахівці.
Країни планують розвивати технології виробництва 2-нанометрових напівпровідників, що дозволить покращити продуктивність чипів з одночасним зниженням енергоспоживання. Передбачається, що масове виробництво запустять не пізніше 2025 року.