Ця амбітна ініціатива, ініційована японськими компаніями NYK Line, NYK Bulk & Projects Carriers і Tsuneishi Shipbuilding у співпраці з британською компанією Drax Group, свідчить про стратегічний зсув Японії в бік використання відновлюваних джерел енергії.

Дивіться також В Ісландії розпочав роботу найбільший у світі завод з поглинання вуглецю прямо з атмосфери

Згідно з меморандумом про взаєморозуміння, консорціум має на меті дослідити життєздатність використання деревних пелет, що постачаються зі Сполучених Штатів і Канади, де їх виробляють Drax Group та інші компанії. Визнане відновлюваним джерелом енергії в декількох юрисдикціях, деревне паливо є багатообіцяючою альтернативою для промислового спалювання.

  • В очікуванні успішного техніко-економічного обґрунтування, консорціум планує побудувати баржу класу Handysize, що працює на пелетах, до 2029 року.
  • Подібно до існуючих газогенеруючих платформ, передбачуваний біокорабель буде перетворювати деревне паливо на гази за допомогою високотемпературного процесу спалювання.
  • Ці гази, включаючи окис вуглецю, водень і метан, потім будуть використані для виробництва електроенергії та приведення в рух двигунів судна.

План
Систему планують використовувати на першому кораблі, що працює на біомасі / Фото TSUNEISHI

Дивіться також Цей високоефективний матеріал для вловлювання вуглецю, працює краще, ніж дерева

Наголошуючи на необхідності розумного поводження з відходами лісової промисловості в умовах зростаючих темпів вирубки лісів, учасники консорціуму підкреслюють важливість максимізації прибутку від лісових ресурсів.

Водночас ініціативи з проріджування лісів та лісорозведення сприятимуть підвищенню природного поглинання вуглекислого газу, що ще більше посилить екологічні переваги проєкту.