Як зазначають джерела, причиною цих втрат здебільшого є сонячні спалахи, які впливають на об'єкти, що перебувають на орбіті Землі – вони пошкоджують або й узагалі знищують космічні апарати. Конкретна модель супутників невідома. Якщо це нова модель, які SpaceX регулярно запускає останнім часом, то їй доведеться здійснити щонайменше дев'ять запусків Falcon 9, щоб компенсувати втрати.

Дивіться також Китай готує свій Starlink і це не жарт: супутникове сузір'я G60 Starlink матиме 12000 супутників

Що відомо

Starlink є дочірньою компанією SpaceX. Вона досить швидко створила найбільше у світі супутникове сузір'я на низькій орбіті за допомогою регулярних запусків ракети Falcon 9. Однак модернізація космічних апаратів і обмеження, пов'язані з Falcon 9, зменшили кількість супутників, які компанія може запускати: останніми запусками було виведено приблизно 22 супутники, що майже на третину менше порівняно з 60 супутниками, які SpaceX запускала на початку розбудови Starlink. Нові супутники — це космічні апарати другого покоління, на запуск яких SpaceX отримала дозвіл від FCC менше року тому. Вони потужніші й більші за розміром, тож тепер їх менше вміщається на ракеті.

Супутники на орбіті стикаються з різними небезпеками, які можуть пошкодити або вивести їх з ладу. SpaceX зіткнулася з однією з таких подій у лютому 2022 року, коли сонячний спалах пошкодив щонайменше 40 нещодавно запущених супутників. SpaceX підтвердила це і розповіла, що тепло від сонячного спалаху збільшило щільність атмосфери й унеможливило збереження супутниками своєї траєкторії. Тоді вони були виведені з сузір'я і згоріли в атмосфері.

Однак, можливо, компанії доведеться прискорити свої запуски, якщо дані з сайту відстеження супутників є точними. Він відстежує загальну кількість запущених супутників Starlink, кількість працюючих супутників, неактивних і тих, що згоріли.

Чому супутники згорають

Основною причиною, як уже зазначалося, називають сонячні спалахи. Зараз наше Сонце перебуває в досить небезпечному для супутників стані – воно прямує до так званого максимуму активності. Це означає, що активність зорі зростає щодня, продукуючи все більше спалахів та викидів корональної маси, які на шаленій швидкості несуться в різні боки, в тому числі й до Землі. Ця радіація не шкідлива для людей на планеті, оскільки нас захищає потужне магнітне поле. Але супутники не мають таких привілеїв.

SpaceX досить детально розповіла про заходи, яких вона вживає для забезпечення життєздатності супутників. Вона зазначила, що супутники мають таку функцію, як "ухиляння", що дозволяє їм втягувати сонячні панелі в разі зіткнення з сонячним викидом. Компанія додала, що низька орбіта супутників зменшує їхні шанси забруднити орбіту Землі, оскільки вони згорають в атмосфері, а не просто роками обертаються навколо Землі, перш ніж втратити висоту під дією гравітації.

SpaceX подає інформацію про стан свого сузір'я до FCC раз на 6 місяців. Тож ми не відразу дізнаємося, чи можна довіряти даним satellitemap.