Що передбачає новий закон

Згідно з документом, протягом чотирьох місяців українські громадяни зможуть користуватися своїми мобільними послугами у країнах ЄС без додаткових витрат, як і європейці в Україні.

Дивіться також Samsung запускає лімітовану серію кросівок, які дозволять вам буквально дзвонити ногами

Закон спрямований на поступову інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС, зокрема через приєднання до єдиної роумінгової зони "Роумінг як вдома" (Roam-Like-At-Home, RLAH). Ця послуга дозволяє українським користувачам під час подорожей до ЄС дзвонити, надсилати SMS та користуватися інтернетом за умовами свого домашнього пакету послуг. Так само європейські користувачі мобільних операторів зможуть скористатися тими ж перевагами, подорожуючи Україною.

Закон, на думку його авторів, гармонізує національне законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством ЄС, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату для бізнесу. Українські компанії отримають високий рівень довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами.

Нові правила також забезпечать співпрацю з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та виконання умов для набуття Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій.

Інші нещодавні закони

  • Нагадаємо, на початку червня Верховна Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні. Його підтримали 236 народних обранців, закріплюючи статус англійської як мови міжнародного спілкування. Цей закон визначає категорії посад, де є обов'язковим знання англійської, та унормовує використання цієї мови в різних сферах.
  • Крім того, наприкінці травня Уряд виключив канабіс зі списку тяжких наркотиків. Зміни виключають канабіс, смолу канабісу, екстракти та настоянки канабісу зі списку "Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено". Тепер вони будуть лише у списку рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини, але обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній та науковій діяльності і у виробництві лікарських засобів для застосування в медичній практиці.