"Хаббл" святкує день народження цікавою знахідкою: вона вас вразить

"Хаббл" святкує день народження цікавою знахідкою / Ytimg.com

Багаті кольори газів у нитках туманностей відповідають кольорам водню – зеленому, сірці – червоному, азоту – помаранчевому та кисню – блакитному. Це зображення Хаббла показує результати двох зоряних супутників у гравітаційному вальсі, кілька тисяч світлових років від Землі в південному сузір'ї Центавра.

Дві зірки, що складається з червоного гіганта і білого карлика, надто близько один до одного, щоб побачити окремо в цьому вигляді. Але наслідки їхнього кружляння один про одного – це дві величезні снаряди газу, що розширюються в космос, як повітряна куля. Про це повідомляє Hubblesite.

Читайте також: Вчені вже назвали чорну діру, фото якої зробили нещодавно

Обидві зірки вбудовані в плоский диск з гарячого матеріалу, який стискає газ. Це відбувається епізодично, оскільки туманність має дві різні структури, що мають форму пісочного годинника.

Фото, що передав Хаббл
Фото, що передав Хаббл

Пухирці газу і пилу найяскравіші по краях – вони створюють ілюзію клешень крабів. Кольори відповідають водню, сірці, азоту і кисню. Цей образ приурочили 29-тій річниці Хаббла з моменту його запуску 24 квітня 1990-го року.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук