Інженери показали еластичний акумулятор для переносної електроніки: відео

Ілюстративне фото / datafloq

Літій-іонні акумулятори, які сьогодні застосовують для гаджетів жорсткі і часто громіздкі. Вони займають багато місця і навіть можуть становити загрозу через можливість загоряння при пошкодженні. Американським вченим вдалося розробити гнучку полімерну батарею, значно більш стійку до таких типів механічного впливу, як стиснення і розтягнення.

Акумулятори, що розроблялися з використанням полімерів, хоча і були гнучкими, все ж мали низку недоліків. В процесі експлуатації вони могли протікати і навіть займатися. Дослідникам зі Стенфордського університету вдалося вирішити цю проблему, повідомляє Gadgets.

Цікаво: Motorola RAZR (2019): випустили відеоінструкцію з догляду за гнучким смартфоном

Як працює розробка

Дослідники розробили однорідний еластичний полімер, здатний підтримувати постійну вихідну потужність. Батарея не тільки виконує свою основну задачу, а й здатна стискатися, згинатися і розтягуватися без порушення працездатності. Завдяки своїй гнучкості новий елемент живлення зможе підлаштовуватися під форму корпусу пристрою.

Одним з можливих варіантів застосування такої батареї може бути живлення датчиків, які повинні щільно прилягати до шкіри. Наприклад, для приладів призначених для контролю частоти серцевих скорочень, тиску та інших життєво важливих функцій,
– відзначають дослідники.

Батарея для живлення переносної електроніки:

Наразі робочі прототипи мають вдвічі меншу місткість у порівнянні з традиційними акумуляторами схожих розмірів. З розвитком технології новинка імовірно зможе замінити традиційні літієві рішення у складі різної переносної електроніки.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук