Під час твіт-баталії Маск пригадав Біллу Гейтсу статтю від 2011 року, в якій засновник Microsoft виступав за розвиток атомної енергетики.

Цікаво: Супутники Ілона Маска Starlink зроблять безпечнішими для космічних дослідників

Що пропонує Маск

За розрахунками Ілона, забезпечити США енергією сонця могла б "гігаферма" розміром 100 на 100 миль – в пустельному районі Арізони, Юти, Техасу – "та де завгодно". У розрахунках він керувався дослідженням Лондонського університетського коледжу (UCL). У звичних нам квадратних кілометрах ця площа складає 25 900.

Tesla – це не тільки електромобілі, а й підрозділ з випуску сонячних панелей і черепиці. Довгий час цей бізнес приносив лише збитки, але тепер Ілон впевнений, що потенційно цей бізнес може перевершити за масштабами навіть випуск електрокарів.

Вперше про гігафабрики для виробництва енергії Маск згадав у 2015 році. Тоді мовилося про те, що 100 на 100 миль – відмінна ілюстрація можливостей технології.

У 2017 році він, повернувшись до цієї теми, додав у схему ще й найбільше сховище енергії. Рішення на базі технологій Tesla зайняло б площу ще в одну квадратну милю (2,6 кв км). Маск запевняв, що така схема забезпечить енергією США 24/7. "Одна квадратна миля, ось і все", – постійно повторював він.

Відтоді Tesla збільшила місткість найпродуктивніших промислових батарей в 14 разів, так що ця частина установки стане компактнішою й ефективнішою.

Підтримка ідеї Маска

Пост лондонського дослідника з UCL Ендрю Сміта, посилання на який привів Ілон, ще більш оптимістичний, ніж розрахунки Маска. Сміт вважав генерацію від площі в 10 000 кв км в Техасі з середньою ефективністю в 21%. У нього вийшло близько 500 ГВт, і це значно більше річного споживання енергії в США – в районі 425 ГВт.

За розрахунками Popular Mechanics, щоб покрити площу в 10 000 кв миль сонячними панелями від Tesla – імовірно, не тільки ефективними, але і досить міцними і довговічними – знадобиться близько 6 трильйонів доларів. Це приблизно річний ВВП Японії.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно