Це може нібито загальмувати врегулювання конфлікту в Придністров'ї. Таку заяву зробив представник міністерства закордонних справ Росії Олексій Зайцев, як мовиться у російських ЗМІ.

Варто прочитати Російські війська в Придністров'ї, відносини з Україною та ЄС: політолог про життя Молдови

За його словами, схожі кроки вписуються в загальну лінію Вашингтона і Брюсселя щодо втягування Молдови в євроатлантичні структури.

Вони навряд чи сприятимуть зміцненню довіри між берегами Дністра, додатково ускладнюючи і без того загальмований процес Придністровського врегулювання,
– наголосив Зайцев.

Він нагадав, що 26 вересня в Молдову прибула партія американської військової техніки на суму 5 мільйонів доларів.

США постачають зброю у Молдову

Як мовиться на сайті Міноборони Молдови, американська техніка призначена для того, аби підвищити оперативну сумісність молдавської армії за участю в міжнародних миротворчих операцій.

Що таке Придністров'я?

Це автономний регіон у Молдові, який проголосив себе нібито окремою державою. Водночас таке рішення ніхто не підтримав. На Придністров'ї перебуває понад 1 500 військових із Росії.

Наразі невідомо, про яку конкретну зброю мовиться. Посольство США в Кишиневі вважає, що США так допомагають модернізувати оборону Молдови, щоб захистити суверенітет країни.

Варто прочитати Санду в ООН закликала Росію забрати всі свої війська з Придністров'я

Проблема Придністров'я: що відомо: головне

  • На Генасамблеї Організації Об'єднаних Націй президентка країни Майя Санду закликала забрати всі війська з Придністров'я.
  • Президент України Володимир Зеленський підтримує територіальну цілісність Молдови.
  • Санду в серпні зустрічалася із представником адміністрації президента Росії Дмитром Козаком. Вона відзначила, що хоче врегулювати конфлікт мирним шляхом.
  • Росія вважає, що конфлікт у Придністров'ї нібито внутрішня справа Молдови.