Захід зібрав найбільше відвідувачів з 2015 року. Головною причиною стала війна проти України. Журналіст Шимон Бріман розповів, що співпереживання сколихнуло симпатію ізраїльтян до всього українського, інформує 24 канал.

До речі Жданов назвав техніку, яку Україна хоче отримати від Ізраїлю

На фестиваль прийшли понад 3 тисячі людей

За словами Брімана, простяглася величезна черга ізраїльтян, які бажали увійти до клубу "Гавана" у Тель-Авіві, де проходив фестиваль. Організатори заходу орендували там не одну залу, як зазвичай, а 3. За кілька годин фестиваль відвідали понад 3500 осіб.

Організаторами івенту стали громадська організація Israeli Friends of Ukraine за підтримки канадської благодійної організації Ukrainian Jewish Encounter та посольства України в Ізраїлі.


Фестиваль у Тель-Авіві / Фото Шимона Брімана

Зібрані гроші передадуть в Україну

Співголова "Ізраїльських Друзів України" В'ячеслав Фельдман заявив, що на всі зібрані гроші під час фестивалю закуплять медикаменти для постраждалих в Україні

Ми сьогодні веселимось тут, але не забуваємо про те, що йде страшна війна проти України,
– наголосив він.


"Етно-Хутір" в Ізраїлі / Фото Шимона Брімана

У переповнених залах звучали українські пісні, продавали українські сувеніри та вироби майстрів. Попит на вишиванки змагався лише з попитом на українські вареники.

Для дітей працювали майстер-класи з образотворчого мистецтва. Головний рабин України Моше Асман, який раптово відвідав фестиваль, миттєво став "зіркою" заходу. Він зазначив, що "трохи світла можуть розігнати багато пітьми!"


Відвідувачі фестивалю / Фото Шимона Брімана

До слова, представник посольства України під час фестивалю вручив В'ячеславу Фельдману та Ганні Жаровій українські ордена "За заслуги" третього ступеня згідно з указом президента Володимира Зеленського.

Бріман підсумував, що головним було почуття причетності всіх гостей. Це була грандіозна зустріч друзів України, справжній культурний міст між Ізраїлем та Україною.


Гості були одягнені у вишиванки / Фото Шимона Брімана


Фестиваль у Тель-Авіві / Фото Шимона Брімана

Може зацікавити – США та Ізраїль підписали надважливу декларацію про партнерство: відео