Його обрали лідером після смерті Абу Бакра аль-Багдаді, повідомляє видання The Guardian, посилаючись на свої джерела в регіональній розвідці.

До теми: Бойовики "Ісламської держави" оголосили про створення своєї "провінції" в Індії

Що відомо про нового ватажка "ІД"

Аль-Салбі – один із найвпливовіших ідеологів "Ісламської держави" А крім цього – один із небагатьох представників неарабського контингенту терористичної організації. Вважають, що він причетний до спроби геноциду єзидів (одна з національностей Близького Сходу та Кавказу, – 24 канал).


Аль-Салбі, ймовірно, став новим лідером "Ісламської держави"

Загибель Абу Бакр аль-Багдаді: що відомо

Операцію зі знищення аль-Багдаді проводило Об'єднане командування спеціальних операцій Пентагону після отримання розвідувальних даних. Після того, як американські військові зайшли в село Баріша, між ними та бойовиками відбувся нетривалий бій. Опісля ватажок бойовиків Абу Бакра аль-Багдада підірвав себе за допомогою поясу смертника. Під час рейду загинули дві дружини аль-Багдаді – вони також привели в дію пояси смертника.

Що таке "Ісламська Держава"?Це невизнана мусульманська терористична держава і міжнародна терористична, мілітаристська група напрямку салафітський джихадизм. "ІД" має на меті розширення свого впливу на всю земну кулю, не рахуючись з людськими жертвами. Починаючи щонайменше з 2004 року, провідна мета групи – заснування Ісламської Суннітської держави.

Раніше на Близькому Сході мережа контролювала величезні території, однак зараз від неї залишилися розрізнені осередки, які діють партизанськими методами.