Дональд Трамп наголосив, що рештки тіла аль-Багдаді були розкидані у тунелі, куди він втік під час переслідування. Про це повідомляє CNN.

До теми: Бойовики "Ісламської держави" оголосили про створення своєї "провінції" в Індії

Він помер як собака, як боягуз. Ці дикі монстри не оминуть своєї долі, і суду перед Богом,
– пообіцяв президент США.

Він також подякував за допомогу в операції Росії, Сирії, Туреччині, Іраку та сирійським курдам.

Відзначимо, що в операції брали участь 8 гелікоптерів американської армії. За словами Трампа, сирійські курди допомогли успіху операції збором розвідувальної інформації.

Рештки будівель, знищених під час спецоперації / Getty Images

Що таке "Ісламська Держава"?Невизнана мусульманська терористична держава і міжнародна терористична, мілітаристська група напрямку салафітський джихадизм. "ІД" має на меті розширення свого впливу на всю земну кулю не рахуючись з людськими жертвами. Починаючи щонайменше з 2004 року, провідна мета групи – заснування Ісламської Суннітської держави. Особливо, "ІД" прагне встановити халіфат, Ісламську державу на чолі з халіфом, що є наступником Пророка Мухаммеда.

Раніше на Близькому Сході мережа контролювала величезні території, однак зараз від неї залишилися розрізнені осередки, які діють партизанськими методами.

Це цікаво: Німецькі бойовики "Ісламської держави" будуть позбавлені громадянства Німеччини

Що відомо про Абу Бакра аль-Багдаді?

Народився він у Іраку. Свого часу був священнослужителем, проте згодом став активним учасником опору проти дій США на його Батьківщині, зокрема після повалення режиму лідера країни Саддама Хусейна.

У 2010 році аль-Багдаді очолив організацію "Ісламська Держава Іраку", яка після об’єднання з сирійським осередком "Аль-Каїди" стала "Ісламською Державою Іраку та Леванту". Сьогодні ж її знають як просто "Ісламську державу".

Упродовж останніх п’яти років він переховувався. Відомо, що у травні 2017-го його було поранено внаслідок авіаудару. У лютому 2019 року російський віцеадмірал Ігор Костюков заявив, що аль-Багдаді переховується в Ідлібі.