Втручання Росії мало б важкі наслідки, – Тихановська

Про це Тихановська заявила під час зустрічі з міністром закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто у Вільнюсі, інформує Інтерфакс.

До теми У вересні Тихановська виступить в ООН і ПАРЄ: що відомо

Ми вимагаємо від усіх країн поважати суверенітет Білорусі. Водночас ми вкрай стурбовані заявами пана Путіна відправити російський ОМОН у Білорусь. Це було б серйозним порушенням суверенітету Білорусі і мало б важкі наслідки для відносин Білорусі та Росії,
– зазначила Тихановська.

Під час розмови з очільником МЗС Фінляндії опозиціонерка заявила, що готова до вирішення політичної кризи в країні через діалог. Також Тихановська наголосила, що розглядає і можливість посередництва міжнародних організацій.

Що відомо про обіцянку Путіна Лукашенку

З час початку протестів президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово зідзвонювався з главою Кремля Володимиром Путіним. Російський президент сказав, що на прохання Лукашенка створив резерв правоохоронців – для "забезпечення безпеки", проте наразі його не використовували. Тим часом, на Заході закликали Росію не втручатись у внутрішні справи Білорусі.

Головне про протести у Білорусі

  • 9 серпня у країні відбулися президентські вибори.
  • За офіційними даними, Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка, опозиціонерка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Білоруси заявили, що результати виборів були сфальсифіковані. У ніч на 10 серпня люди вийшли на мирні протести.
  • ОМОНівці жорстко розганяли мітингувальників. Влада визнала, що під час протестів загинули 4 людини, однак активісти стверджують, що загиблих більше.
  • Сотні людей отримали поранення, тисячі протестувальників були затримані, однак багатьох вже відпустили.
  • Протести не стихають і досі, до них долучились працівники великих підприємств.