Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що до цієї заяви є досить багато питань. Але вона "витвережує" – і це добре.

Дивіться також Повітряні кулі як зброя: як КНДР, Китай і Росія застосовують дешеву, але небезпечну тактику

Якою може бути війна НАТО та Росії

Як наголосив Тизенгаузен, за кілька років може статися багато різних варіантів. До прикладу, війна проти України може не закінчитися. І тоді навряд чи виснажена Росія ризикне напасти на НАТО. Хоча насправді потенційних варіантів є дуже багато.

Все може відбутися не в класичному розумінні війни. Все цілком може статися у формі обміну ударів.

Це можуть бути обміни ударами, після яких всі сядуть за стіл переговорів. Найімовірніше, так і буде. Просто для Європи це страшніше звучить, ніж для Росії. Путін сяде собі в бункері, прилетять удари по Москві. Путіну все одно на населення. Він перемелює їх сотнями тисяч,
– сказав Тизенгаузен.

Самі припущення, що Путін нападе на НАТО через 2 – 3 роки, а Альянс має готуватися, є правильними. Можливо, цього й не станеться. Але потрібно завжди бути готовим до найгірших варіантів.

Війна НАТО та Росії: коротко

  • Головнокомандувач армії Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен вважає, що НАТО має близько 2 – 3 років, аби підготуватися до можливої війни з Росією. За його словами, Альянс має бути готовим до будь-якого можливого розвитку подій.
  • За даними ЗМІ, НАТО працює над логістичними коридорами для американських військ. Вони функціонуватимуть у разі повномасштабної війни з Росією.
  • Президент США Джо Байден розповів, яким він бачить мир в Україні. На його думку, мир означатиме гарантію того, що Росія ніколи не зможе окупувати нашу державу. Але він вважає, що для цього Україні не обов'язково бути членом НАТО.