Він зняв свою кандидатуру усього за кілька годин після обрання під тиском ультраправого, трампістського крила партії: проти кандидатури Еммера за зачиненими дверима проголосували 26 республіканців.

Дивіться також Перипетії з вибором спікера Палати представників: республіканці представили 9 нових кандидатів

Декілька республіканців, які виступають проти Еммера, заявили у вівторок, що не змінять своєї позиції та закликають висувати нового кандидата,
– повідомило CNN з посиланням на свої джерела.

Деталі голосування

За підсумками кількох раундів закритих голосувань республіканців Палати представників Еммер заручився підтримкою лише 117 із них. Тож, фракція почала обговорювати, за яких умов його кандидатуру підтримають на голосуванні в палаті.

Попри те, що Республіканська партія має формальну більшість у нижній палаті Конгресу – 221 мандат, голоси всього лише 5 республіканців дозволяють заблокувати будь-яке рішення.

Зауважимо, що кількадесят представників ультраправого крила заявили, що за жодних умов не підтримають Еммера.

Проти кандидатури Еммера виступив і експрезидент США Дональд Трамп.

Що цьому передувало

  • На початку голосувань за посаду спікера змагались дев'ятеро кандидатів. Деякі конкуренти Еммера самі вирішили зняти свої кандидатури. Далі у кожному раунді голосування кандидат, який набрав найменше голосів, вибував з перегонів.
  • До речі, минулого тижня члени Палати представників США від Республіканської партії таємним голосуванням зняли кандидатуру ультраправого трампіста Джима Джордана.
  • Попереднього спікера Кевіна Маккарті Конгрес відправив у відставку 3 жовтня.