Назви цих творінь чув кожен, але далеко не всі знають, що за кожним з них стоїть українець. Ми підготували топ-5 кращих стартапів, заснованих українцями.

PayPal

Макс Левчин — українець, що підкорив Силіконову долину. Його творінням - електронною системою платежів PayPal у світі користуються понад 160 мільйонів людей у 200 країнах світу. І хоч ідея не нова, втім Максу вдалося першим продумати надійний захист від хакерських атак.

Viewdle

Найуспішніший стартап в Україні, який викупив світовий IT- гігант Google – Viewdle. Шлях до успіху тривав 6 років. 2006 року двоє київських студентів Єгор Анчишкін та Юрій Мусатенко проаналізували нові тенденції Інтернету. Обсяги відео зростали в сотні разів швидше, ніж обсяги текстової інформації. Так програмісти зрозуміли, в якому напрямку слід рухатися – розпізнавання обличь та об'єктів з відео.

WhatsApp

Українець, чиїм додатком для смартфонів користується півмільярда людей. Ян Кум. А йдеться про його творіння WhatsApp. У лютому цього року власник Facebook Марк Цукерберг не пошкодував 19 мільярдів доларів, аби перекупити перспективну розробку.

UNIQUE One

3D-принтер UNIQUE One друкує зі швидкістю 300 міліметрів на секунду, а це майже уп'ятеро швидше ніж у конкурентів. Українська модель має закритий корпус, тож зазирнути в середину під час друку не вдасться. Зате принтер на голограмі показуватиме процес у реальному часі.

Petcube

Троє українців – Ярослав Ажнюк, Олександр Нескін та Андрій Клен – уже незабаром закінчать роботу над проектом, який у Європі визнали кращим у категорії технологічних стартапів. Петк'юб – це домашній робот, який може розважити вашу тваринку, доки ви на роботі чи у відпустці.