Самого ж українця зробили виконавчим директором соцмережі, а його статки сягнули майже 10 мільярдів доларів.
Та шлях до успіху був не легкий. Майбутній багатій народився в містечку Фастів під Києвом. Мама - домогосподарка, тато – будівельник. Щойно розвалився Союз, панує цілковите безгрошів'я. У 16 років юнак переїжджає з мамою до Штатів, точніше в містечко посеред Кремнієвої долини, яка є Меккою для технологічних компаній.
Це був перший подарунок долі. Втім, каліфорнійські однолітки не надто радо сприйняли хлопця, який тільки починав учити мову й заради підробітку мив підлогу в супермаркеті. Не залишалось іншого вибору, як читати книжки з програмування. В університеті так і не довчився, бо пішов працювати на Yahoo. Для когось - робота мрії, а Яну було відверто нудно. Заощадивши 400 тисяч доларів – він звільняється.
Спробував перейти на Facebook, але почув відмову. А потім настав 2009 рік і Кум придбав Айфон. А це вже другий подарунок долі, що подарував українцеві ідею WhatsApp - месенджера, який враховує особливості смартфонів і прив'язаний до номера телефона. Користувачі могли миттєво сповіщати друзів про свої статуси, а Кум отримав чверть мільйона завантажень.
Витрати на маркетинг практично були відсутні, штат компанії був мінімальним. Кожен програміст WhatsApp забезпечував роботу 14 млн користувачів. Додаток повністю замінив СМС. Не потрібно придумувати собі ніки чи займатися пошуком друзів.
А ще можна було не хвилюватися про розповсюдження своїх даних. Народившись у тоталітарному Союзі, Ян пам'ятав розповіді батьків про прослуховування, тож шифрування усього листування було принциповим рішенням. WhatsApp не зберігає повідомлень після відправлення, вони залишаються лише на телефонах користувачів.
Додаток завоював світ. Були дні, коли його міг скачати й мільйон користувачів. Тепер уже Цукерберг прийшов до українця. Символічно, що договір підписали в будинку, де колись Ян стояв у черзі за соціальними талонами.