Сенцова, зокрема, визнали винним у створенні терористичної організації. За цією статтею Сенцова засудили до 15 років позбавлення волі. За підпали кінорежисеру дали 10 років. За звинувачення у організації вибухів для "залякування населення" — 7 років. За звинуваченням у незаконному придбанні вибухових пристроїв — 5 років. За незаконне придбання зброї — 5 років. Сумарно – 20 років строгого режиму.

Ми зібрали для вас найяскравіші цитати українського режисера, який свій вирок сприйняв із іронічною посмішкою на вустах, співаючи гімн України.

Про спробу російського суду вважати його громадянином Росії:

Я був і залишаюся громадянином України. Я не визнаю анексії Криму та військового захоплення Криму Російською Федерацією. Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею.

"Я громадянин України, який був незаконно захоплений співробітниками ваших спецслужб… Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті. Ми виступали проти злочинця-президента".

"Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Я багато разів бачив це в кіно, і не розумів, як люди на цьому ламаються. Але це дуже страшно, ваша честь. Вони погрожували згвалтувати мене кийком, вивезти в ліс і там закопати. Години через чотири вони стомилися, і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це — співробітники ФСБ".

"Боягузтво — найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається іноді з маленького такого боягузтва... Коли тобі надягають мішок на голову, трошки б'ють, і через півгодини ти вже готовий відректися від усіх своїх переконань, обмовити себе в чому завгодно, обумовити інших людей, тільки щоб перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати".

"Суд окупантів не може бути справедливим за визначенням. Нічого особистого, Ваша честь!".

"Ось стоять, наприклад, ваші трубадури режиму, і вони теж не дурні хлопці, вони всі знають, як воно є, але продовжують брехати, як би продовжують робити свою роботу, знаходячи всередині себе якесь виправдання. Напевно вони себе виправдовують: треба годувати дітей, треба щось робити... А навіщо ростити нове покоління рабів, хлопці?".

"Я не боюся цих загроз і цей термін — 20 років — мені не страшний. Я знаю, що епоха правління кривавого карлика у вашій країні закінчиться раніше".

"Люди, які не вірять пропаганді, ще скажуть своє слово. У нас теж була злочинна влада. Просто я не хочу, щоб вами правили злочинці. Я хочу побажати росіянам навчитися не боятися",

"Ні про що ніколи не шкодую і ні на що ніколи не сподіваюся. Просто живу. Зараз я живу у в'язниці — ось і вся моя життєва позиція. Вважаю себе набагато більш вільним, ніж переважна більшість росіян, які живуть в чеховському футлярі і звідти через дірочку люблять Путіна".

"Я — бейсбольний м'ячик, чим сильніше мене б'ють, тим вище я потім злітаю".

Читайте також: Детективна фантазія: як Росія намагається засудити Сецова