За попередньою версією, керівництво компанії мало здійснити реконструкцію і відновлення енергетичної системи регіону. Роботи врегулювали відповідними державними документами.

Читайте також На Хмельниччині поліція спіймала на хабарі голову ОТГ

Що виявила СБУ

  • Встановили, що організатори фактично не виконали 60% робіт. Гроші за нібито їх виконання перерахували на рахунки комерційних структур. Таким чином з підприємства вивели понад 80 мільйонів гривень.
  • Крім того, протягом 2017 – 2020 років посадовці "Сумиобленерго" провели низку операцій з купівлі-продажу так званих "сміттєвих" цінних паперів. Через цю оборудку прибутки компанії могли вивести на 195 мільйонів гривень через підконтрольні комерційні структури. Щоправда, цю інформацію ще перевіряють.
  • Наразі СБУ також ініціювала перевірку інформації, що збитки від оборудок менеджменту "компенсувались" штучним підвищення тарифів на електроенергію для населення і бізнесу.

У керівництва провели обшуки

Під час обшуків у робочих кабінетах службовців та в офісах структур вилучили чорнову бухгалтерію і документацію із доказами протиправної діяльності.

Також наклали арешти на рахунки підрядних організацій. Триває досудове розслідування для встановлення всіх причетних та повернення грошей.


Обшуки у керівництва компанії / Фото СБУ