У вівторок, 21 листопада, стало відомо про операцію правоохоронців у регіоні Алентежу, що на південному заході Португалії. До затримання 28 осіб було залучено чимало поліцейських.

Дивіться також Як загадково зникло 700 волонтерських дронів? Розслідування про "бізнес" на брехні під час війни

Затримання угрупування, що підозрюють в торгівлі людьми

За інформацією правоохоронців, затримані входять до злочинної групи, що експлуатує людей з країн, таких як Румунія, Молдова, Україна, Індія, Сенегал і Пакистан. Мігранти сподівались знайти роботу на фермах, однак натомість вони ставали об'єктами в схемі з торгівлі людьми.

Поліція здійснила 78 обшуків, під час яких вилучила докази та ідентифікувала десятки жертв. Затримані – як місцеві, так і іноземці – обвинувачуються у ряді злочинів, зокрема:

  • торгівлі людьми;
  • участі в кримінальному угрупованні;
  • сприянні нелегальній імміграції;
  • незаконному наймі робочої сили;
  • здирництві та відмивання грошей;
  • завдання фізичних травм.

Рада Європи повідомляла, що влада Португалії ідентифікувала 1 152 жертв торгівлі у період від 2016 до 2020 року. Водночас варто наголосити, що кількість розслідувань, судових процесів і вироків щодо відповідних підозрюваних не була високою.

Додамо, що українські правоохоронці цієї осені на Львівщині затримали жінку, яка вербувала дівчат для занять проституцією у Швеції. Як стверджує слідство, зловмисниця пропонувала "підробіток" красивим дівчатам, допомагали їм виїхали у Швецію для того, аби вони надавали інтимні послуги.